Czy układanie kwiatów jest sztuką?

Z pewnością TAK! Nasze wieloletnie doświadczenie w branży kwiaciarskiej pozwoliło nam na napotkanie osób, które z pewnością traktują układanie kwiatów jak sztukę i zdecydowanie posiadają talent do realizacji najbardziej wymyślnych kompozycji kwiatowych. Jak w innych dziedzinach, tak i we florystyce istnieją trendy i mody, które osoba zajmująca się tą tematyką na poważnie, śledzi.

Czy nie będąc profesjonalistą mogę ułożyć kwiaty w ładny sposób i jeśli tak, to jak mam to zrobić?

Takie pytanie często słyszymy od naszych klientów. Zarówno w internecie jak i w postaci tradycyjnych, drukowanych poradników można znaleźć mnóstwo inspiracji. Pełna gama sposobów na ułożenie bukietu, który nie tylko sam w sobie będzie atrakcyjny. Odpowiednia aranżacja pozwala na dopasowanie do wnętrza i stworzenie harmonijnej całości oraz wyjątkowego efektu. Aby uzyskać w pomieszczeniu efekt trójwymiarowy, można skomponować bukiet w stylu tapety zastosowanej na ścianach. Wystarczy dobrać takie same bądź podobne kwiaty jak widnieją na ścianie. W ten sposób można łatwo stworzyć trójwymiarowy efekt. Dla wzmocnienia efektu, bukiet można luźno rozłożyć i stworzyć kompozycję w stylu artystycznego nieładu. Całość świetnie będą dopełniać stylizowane dodatki, na przykład wazon. Lekkie rośliny o małych kwiatach, można umieścić w fiolkach dostępnych zarówno a aptekach jak i kwiaciarniach. Tak przygotowane elementy za pomocą przyssawek nadają się do umieszczenia na ścianie. To bardzo ciekawa kompozycja i do tego żywa.

To tylko kilka przykładów. Ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia! Eksperymentuj, szukaj inspiracji w internecie i w codziennym życiu, daj się ponieść swojej wyobraźni, a z pewnością uda Ci się stworzyć efektowną i oryginalną kompozycję.

 

bukiet_porada