Kwiaty towarzyszą człowiekowi przez cale życie, choć na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważną rolę dla nas odgrywają. Są wykorzystywane w wielu sytuacjach i w różnych celach. Ich głównym przeznaczeniem jest niejako funkcja ozdobna. Stanowią wyjątkowy element każdego wnętrza i trudno nie zauważyć jak dodają blasku i uroku, w każdym miejscu, w którym się znajdą. Dodają charakteru i tworzą niepowtarzalny klimat, jak nic innego. Są żywą ozdobą, która urozmaica najbardziej surowe wnętrza. Ocieplają atmosferę i roztaczają cudowne zapachy. Zarówno te świeżo cięte i jak i doniczkowe, które towarzyszą nam przez wiele lat.

Kwiaty to także elementy dekoracyjne, coraz częściej wykorzystywane w kuchni. I to nie tylko tej ekskluzywnej, eleganckiej i niejednokrotnie drogiej. Coraz większa jest dostępność kwiatów, które potrafią wykończyć najprostsze danie i nadać mu finezji. Sprawić, że to co wydaje się z pozoru banalne, stanie się daniem wyrafinowanym i chętnie zamawianym przez klientów.

Do potraw używa się również kwiatów jadalnych. Takowe stanowią znakomity przysmak i są coraz częściej doceniane ze względu na swoje walory smakowe. Na przykład w cieście naleśnikowym wykorzystuje się kwiaty cukinii. Wiele ze znanych nam na co dzień kwiatów, takich jak róża, malwa czy rumianek ma duże znaczenie w ziołolecznictwie i ogromny potencjał w leczeniu rozmaitych schorzeń. Zastosowanie kwiatów, możliwe jest właściwie w każdej dziedzinie. Nawet modzie nie obce są motywy kwiatowe, zarówno damskiej jak i męskiej. Wielu projektantów wykorzystuje motywy kwiatowe w biżuterii, ubraniach czy obuwiu. Jest to wzór bardzo popularny, który nie znika nigdy z półek sklepowych. W mniejszym czy większym stopniu, w różnych barwach i często oryginalnych połączeniach, ale wciąż aktualny i istniejące w obecnych trendach modowych. Kto zresztą nie zna męskich hawajskich koszuli. Moda na kwiaty w branży odzieżowej nie przemija i jest praktycznie dla każdego w każdym wieku.

I czas powrócić to głównego przeznaczenia kwiatów. Czyli tego, że przede wszystkim są one wręczane. Wyrażają wiele uczuć. Każdy z kwiatów ma jakieś znaczenie. Jedne wyrażają miłość, radość, chęć zawarcia przyjaźni, inne z kolei mówią o braku zaufania, zazdrości a nawet pogardzie. Podarowywane są na różne okazje, jednak niezależnie od nich wywołują jakieś emocje. Są zdecydowanie bardzo miłym gestem, który cieszy równie mocno osobę obdarowywaną niezależnie z jakiej okazji je dostaje.

 

Flowers-flowers-35522645-1024-768