Poszczególne kolory kwiatów mają swoje znaczenie. Ważne jest, by o tym pamiętać, gdy wybieramy dla kogoś kwiaty. Zawsze  możemy oddać się w ręce profesjonalnych florystów, którzy podpowiedzą, jakie kwiaty należy wybrać biorąc pod uwagę okazję oraz osobę obdarowywaną. Warto może jednak zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat, by nie musieć korzystać z pomocy innych osób.
Najpopularniejszym kwiatem zamawiany, w naszej kwiaciarni jest z pewnością róża. Zostawia ona w tyle inne typy kwiatów, takie jak tulipan, czy gerbera. O czym należy pamiętać przy wyborze koloru róż?
Róże w białym kolorze można podarować osobie, której chcemy za coś podziękować. Oznaczają wdzięczność ale i niewinność, a także są oznaką pierwszej, niewinnej miłości. Symbolizują szacunek i skromność. Często używa się w ślubnych bukietach. Podobne znaczenie oznaczające wdzięczność i chęć podziękowania, mają róże o kwiatach różowych. Symbolizują również przyjaźń. Kolor żółty to negatywne uczucia. Zazdrość, złość i wredność. Nie podarowuje się kwiatów w tym kolorze, bo mogą sprawić przykrość osobie obdarowywanej. Kolor niebieski róż oznacza wierność. Natomiast pomarańczowy może mówić zarówno o zdradzie jak i o wielki pożądaniu. Według dawnych wierzeń, dziewczyna, która w bukiecie czerwonych róż znalazła jedną białą, mogła się spodziewać szybkich oświadczyn.